۳۱۳لبیک

آری، حسین (ع) بیشتر از آب، تشنه لبیک بود. و اکنون مهدی (عج) است که تشنه لبیک ما است.
به خودمان بیاییم که او منتظر ماست. شاید این جمله اولین بار برایمان تعجب آور بود، ولی حال می فهمیم که آری، اوست که منتظر است و ما هستیم که باید جواب او را بدهیم.
آقا جان، یک عمر گناه کردیم. رو سیاهیم در محضر شما و سفید شده است موهایمان از فرط گناه. یک عمر حسین حسین گفتیم ولی حسینی نشدیم. هر سال احیا گرفتیم ولی آدم نشدیم. nبار توبه کردیم ولی از یادمان رفت. و تو دیدی و گریستی…
شدت عذر حتی اجازه صحبت را هم نباید بدهد، ولی آنقدر پر رو شده ایم که معذرت خواهی هم از یادمان رفته است. چه کرده ایم با خود؟
کودکی که پاک و معصوم متولد می شود، روز به روز بر گناهانش می افزاید. روز به روز از خدای خودش دورتر و دورتر می گردد. و زمانی به خودش می آید که دیگر کسی صدای او را نمی شنود. او فریاد می زند ولی اطرافیان نمی شنوند.
عالمی گفت که در عالم زر، هر کدام از ما انسان ها انتخاب کرده ایم که در کدامین عصر باشیم. عده ای عصر پیامبر اکرم (ص) را انتخاب کرده اند. عده ای عصر اباعبدالله و عده ای که ما باشیم، عصر غیبت را.
اگر قرار بر این است که ما ظهور مهدی (عج) را نبینیم، پس چرا به این دنیا آمده ایم. ما مثل پیشینیان خود نیستیم. ما مثل اجدادمان نیستیم. ما بهتر از امت رسول خدا (ص) و امیرالمومنین (ع) و امام حسین (ع) هستیم. چون ما انقلابی کردیم که هیچ کشوری مثال آن را به خود ندید. مصر را ندیدید؟ انقلابشان یک سال هم به طول نینجامید. چرا که قلب ملت آنان با انقلاب نبود و فقط پا گذاشتند برای انقلاب و با همان پا برگشتند.
در دورانی زندگی می کنیم که امامان معصوم ما آرزوی زندگی در این دوران و دیدن روی حضرت مهدی (عج) را داشتند و خوشا به حال ما می دانستند که در این دوران زندگی می کنیم.
رسول خدا (ص) بود که گفت ما عجیب ترین مردم از نظر ایمان و عظیم ترین مردم از نظر یقین هستیم، چون پیامبر و امامان خود را ندیده ایم و تنها با روایت و حدیث آنانان را شناخته و به خدا ایمان آورده ایم.
پس باید بلند شد و دست در دست هم، حرکت کرد به سوی خدایی که اگر هم در مسیرش حرکت کرده بودیم ظهور را نزدیک تر می یافتیم.
بدانیم که او لبیک می خواهد. ۳۱۳لبیک
اللهم عجل لولیک الفرج

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *